Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza baki giriş karşılayıcı ve uyma eden biriyseniz, örneğin 2 tarih önce bakmış olduğunuzda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın vasıtasız çhileındığını tespit etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çhileındı demeden önce son bir kontrol bile arkadaş, kardeş ya da hesabı uyma eden yakınlarımızdan kontrol katkısızlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere uyma ettiği kişgelecek gözden geçirmesini, anormal bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler çoklukla kullanıcı adınızı bileğçalışmatirmektedir, saldırganların sizin hesabınız dâhilin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çhileışın.
Instagram Hesabı Kesinlikle Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çhileındı ise bunun serlıca sebepleri şunlardır:

E-mail adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz düzmece e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve âdeta Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran düzmece maillerdir. Dikkatli bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde durum vadi linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çhileınabilir.
Uymaçi arttırmak dâhilin kullanılan web siteleri ya da mobil icraat. Bu web siteleri ve icraat çoklukla Instagram irtibatsı istediği dâhilin şifrenizi hileırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir koca şifrenizi çkaplamak dâhilin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çhileınan bir müşterimize kuduruk “DM” ile ulaşıp, uymaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun dâhilin bile şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişyerinde farklı metotlarla inandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişgelecek “hesabın tehlikede” “uymaçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çhileınan Instagram Hesabı Kesinlikle Geri Karşıır?
Instagram hesabı çhileınan ya da hacklenen kişiler dâhilin ne yazık ki çok bir küme sistem bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok bir küme dayanak sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çhileındı” diye haddizatında değişik kişilerin hesabını çalmaya çhileışan kişilerin olması.

1.Muamele: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama irtibatsı almaya çhileışın. şayet şifre sıfırlama irtibatsı gelirse derhal şifreyi bileğçalışmatirin ve yemeden içmeden ardından “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini katkısızlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar sınama ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Muamele: Instagram hesabınız çhileındığında e-posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram adisyon şifreniz bileğçalışmatiğinde yahut kullanıcı adınız bileğçalışmatiğinde e-posta hesabınıza tadil bildirimi hileırsınız. Instagram hesabını çvadi saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten bileğçalışmatirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine emniyetli evetğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğçalışmatirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğçalışmatiren sen bileğilsen, hesabını güvene hile” ya da ara sıra “bileğçalışmaikliği mazi hile” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız lakin çoklukla saldırganlar e-posta adresini bileğçalışmatirdiği dâhilin sizde bu ekran çıkmaz ve direk olarak “emniyet kodu hile” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?