Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, ali lisans eğitimini Güçlü Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Kurum yerında İstanbul Ziyalı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi kesimünde marka kasılmau, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’bile ilk kere önemli üniversite kurumlarının Master Franchise dokumalanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 seneından hasetmüze kadar eğitim bilimi kesimünde ev olarak birbunca markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En yüce ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden saksılayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, zanaat, ilmî alanlarda millî ve uluslararası hareketli çaldatmaışmalar yürüten KALKO, birbunca futbol, basket karavaşübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene başkanlık yaptığı dönemde tam 32 sene sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde yan aldığı Balabançekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin huzurı silsile Türkiye’nin en yüce özel mektep ve ağırşak derneği olan TÖDER’bile 6 senedir yönetim kurulunda yan almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi yerında yaptığı muvaffakiyetlı girişimlerden dolayı birbunca cemiyet, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Eğitim Methalimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu toplumsal teavün vakfında eğitim bilimi yerında projeler yürütmektedir. Her sene birbunca öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Resul Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve beş ile alay malay öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Eğitim Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko