Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Söyleşi” manaına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim konusunda sergilediği performanstan sonra internetin yalnızca bili aktarımı dâhilin bileğil, aynı zamanda zevk dâhilin bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanların bir suni ad kullanarak (nickname) sohbet yazar eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanımadığınız ölçüsüz biriyle strüktürlabildiği kabilinden ayrıca tanıdığınız kişilerle bile özel programlar yahut web siteleri vasıtasıyla strüktürlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanıdığınız yahut tanımadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanıdıkma ve sohbet etme amacıyla kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri genellikle programlama dilleri kullanılarak yahut anık scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş yapmak dâhilin yalnızca nickname (suni insan) kaydetmek yerinde olurken birtakımlarındaysa sohbete sarrafiyelamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün genel ağ kullanıcıları beyninde pop olan Mynet ve ZurnaNet kabilinden siteler chat sitelerine sarrafiyelıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki genel ağ kullanıcılarıyla program meyan cebinünü kullanarak yalnızca hatlı, hatlı ve tayflü, ünlü ve tayflü kabilinden tercihe ilişkilı olarak sohbet etmenize yardımcı olan yazılı sınavmlardır. Chat programlarının şimdiye kadar kullanılmış en pop olanı gücük süre önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger adlı usa vurma mesajlaşma yazılı sınavmıdır. Bir öbür pop chat program olan ve internetin efsane yazılı sınavmlarından onaylama edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet